4 основних правила гігієни ротової порожнини

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ГІГІЄНИ РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ
Про важливість чищення зубів знають всі – від малого до великого. Ця процедура захищає людину від хвороботворних бактерій, які живуть на поверхні слизової і зубного ряду. Однак однієї зубної щітки і пасти недостатньо для повноцінного догляду за ротовою порожниною. Перевірте, чи правильно ви дотримуєтеся правил гігієни зубів і що потрібно зробити, щоб якомога рідше звертатися до стоматолога.
Правило №1. Зубна щітка і паста
Починайте і закінчуйте свій день чищенням зубів із застосуванням зубної пасти та щітки. Вранці – щоб очистити зуби від нальоту, що утворився за ніч, і ввечері – щоб на ранок не зіткнутися з неприємним запахом з рота. Приділіть цьому процесу не менше трьох хвилин: якщо ви використовуєте звичайну зубну щітку – 3 хвилини, а електричну – досить і двох.
Як же правильно чистити зуби? У віці до 7 років, як правило, використовують так званий круговий метод:
- круговими рухами очистіть зовнішню поверхню зубів в зімкнутому стані, захоплюючи край ясен
- відкриваючи рот якомога ширше, обертовими рухами щітки очистіть внутрішню поверхню зубів
- горизонтальними рухами вперед-назад очистіть жувальну поверхню зубів.
Діти шкільного віку та дорослі потребують більш ретельного чищення:
- відкрийте рот і поставте зубну щітку під кутом 45 ° до поверхні нижніх жувальних зубів
- зовнішню і внутрішню поверхні зубів очистіть вертикальними рухами від ясен до жувальної поверхні зуба
- внутрішню поверхню передніх зубів верхньої щелепи очищайте зверху вниз, на нижню – знизу-вверх
- жувальну поверхню зубів очищайте горизонтальними рухами вперед-назад
- зімкнувши зуби, завершуйте чищення круговими рухами щітки по зовнішній поверхні.
Правило №2. Зубна нитка
Як ретельно не були б почищені зуби, іноді в міжзубних проміжках залишаються дрібні частинки їжі і нальоту. Щоб видалити їх, стоматологи рекомендують використовувати флоси (зубну нитку), починаючи з 9-річного віку.
Алгоритм використання цього засобу догляду за зубами дуже простий:
- намотайте нитку довжиною 40 см навколо середніх пальців
- натягнувши нитку, розташуйте її між зубами, не зачіпаючи ясна
- вертикально рухаючи нитку вниз-вверх, видаліть наліт або частинки їжі
- чистою ниткою пройдіться по поверхні всіх зубів, щоб остаточно видалити зубний наліт.
Правило №3. Очищення язика
Неприємний запах з рота провокують не тільки бактерії на поверхні зубної емалі, але і бактерії на язику – в заглибленнях між смаковими сосочками.
Очищати язик рекомендовано тільки дорослим, тому що в дитячому віці сильно виражений блювотний рефлекс, який, при натисканні на корінь язика, може викликати неприємні відчуття. Процедуру чистки язика необхідно проводити разом з чищенням зубів – двічі на день. Для цього існує спеціальний пристрій – металевий або пластмасовий скребок. Його розміщують ближче до кореня язика, злегка натискаючи, просувають вперед до кінчика, видаляючи весь наліт. Крім цього, сучасний ринок пропонує зубні щітки 2-в-1. Крім основної функції, вони грають роль скребка для язика: на зворотному боці щітки розташовані гумові борозенки, які саме видаляють наліт.
З огляду на ніжну структуру язика, очищення слід проводити легкими натисканнями на його поверхню, щоб не пошкодити сосочки. Не просувайте скребок занадто близько до кореня язика – натиснення може спровокувати блювоту або кашель.
Правило №4. Ополіскувач для рота
Завершальною процедурою є ополіскування ротової порожнини. Для цього підійде тепла проточна вода, але краще використовувати спеціальні засоби для ополіскування.. Дія активних компонентів їхнього складу направлена на усунення неприємного запаху, профілактику і лікування стоматологічних захворювань.
Налийте ополіскувач у ковпачок, ретельно прополощіть рот протягом декількох хвилин. Щоб ополіскувач надав належну дію, протягом півгодини постарайтеся утриматися від їжі і вживання напоїв (особливо із вмістом фарбників).