Короткий гід покупцю зубної пасти
Як розпізнати безпечну зубну пасту
Боротьба з зубним нальотом. Основна функція зубної пасти – це видалення залишків їжі, бактерій і плям з ваших зубів. Це досягається за допомогою абразивних речовин, таких як карбонат кальцію та диоксид кремнію.
Захист емалі. Емаль – це тонке покриття зубів, яке забезпечує їхній здоровий стан і захищає від гіперчутливості. Однак з часом емаль руйнується під впливом деяких факторів: кислот у певних продуктах, генетики, ліків та навколишнього середовища. Оскільки організм не може відновити емаль, важливо, щоб ваша зубна паста зміцнювала емаль і захищала її від зовнішніх пошкоджень.
Натуральна зубна паста. Хоча інгредієнти, такі як фторид і триклозан, вважаються безпечними, все більше споживачів воліють триматися далі від них. Для тих, віддає перевагу рослинним компонентам, натуральні зубні пасти можуть стати ідеальним вибором. В їхньому складі вміст природних інгредієнтів досягає 90%. Активні речовини, спрямовані на боротьбу з основними стоматологічними проблемами, нічим не гірше справляються зі своєю задачею, ніж їхні синтетичні замінники. Наприклад, зубні пасти ZUBB на 87% мають натуральний склад, до якого входять папаїн, бромелайн, активний кисень і рослинні екстракти. Такі пасти стануть актуальними для тих, хто страждає від чутливості зубів, але хоче мати білосніжну посмішку. Органічні зубні пасти – продукт, що набирає популярність. Сьогодні їх можна купити не тільки у великих ТЦ Києва, але і в інтернет-магазинах.
Приємний смак і консистенція. Довготривала свіжість і приємна текстура є важливими властивостями для покупців зубної пасти. Зубну пасту без ароматизаторів неможливо використовувати! Тому до складу завжди включені різні натуральні та штучні ароматизатори і підсолоджувачі, такі як сахарин. Як ароматизатор найчастіше використовують м'яту, але не виключено і включення більш екзотичних компонентів: аніса, фенхеля, лаванди, кориці та інших рослин.
Декілька фактів про склад
Фторовмісні зубні пасти. Експерти запевняють, що чищення зубною пастою, що містить фторид, важливе для запобігання каріесу. Як правило, у складі такий інгредієнт позначається як фторид олова, фторид натрію або монофторид фосфат (МФП). Однак дітям стоматологи категорично забороняють користуватися зубними пастами, що містять фтор. Для дорослих цей інгредієнт також не надто корисний, часте використання таких паст небажано. Якщо паста містить фтор – це відзначається на тюбику. Рекомендована кількість для дорослих – не більше 0,6%, а для дітей - 0,3%.
Професійні зубні пасти можна зустріти тільки в кабінеті стоматолога. Зазвичай вони застосовуються для глибокого відбілювання, полірування та чищення зубів. Такі пасти містять речовину на основі перекису водню, що обумовлює іншу методику відбілювання, ефект від якого може зберігатися протягом декількох років (при дотриманні правил уходу за зубами). В звичайні зубні пасти перекис водню не додають: це хімічно активна речовина, при попаданні на ясна, шлунково-кишкового тракт або до шлунка може викликати подразнення і навіть сильні опіки. Тому професійні зубні пасти потрібно застосовувати тільки під контролем стоматолога.
Допомога чутливим зубам. Якщо ваші зуби відрізняються підвищеною чутливістю, для них розроблені пасти з відміткою SENSITIVE. У своєму складі вони містять речовини, що утворюють на зубній поверхні захисну плівку для зниження чутливості. Такі пасти передбачають знижену абразивність. Відповідно до стандарту RDA її рівень не повинен перевищувати 100. Активні речовини пасти блокують трубчасті канали, які проходять через зуби і з'єднуються з нервами, тим самим зменшуючи здатність нервів передавати біль.
Обережно, SLS! Найбільш небезпечною речовиною, що входить до складу 90% зубних паст, вважається не фтор, про який багато говорять останнім часом, а речовина, що піниться, – лаурилсульфат натрію. Частіше за все він позначається як SLS. Цю сполуку отримують шляхом хімічного синтезу кокосового масла. Його навіть додають до мийних засобів для автомобілів. Стоматологи не приховують, що пасти з вмістом лаурилсульфату натрію небезпечні для здоров'я.
Шкоду зубної пасти з SLS підтверджують також дослідження офтальмологів: після застосування пасти з вмістом лаурилсульфату натрію погіршується зір. Тому, вибираючи зубну пасту, зверніть увагу на те, як вона піниться. Напис SLS free означає, що в складі пасти немає цієї речовини.
Абразивність зубних паст. Абразивні компоненти очищають, полірують зубну емаль і забезпечують в'язкість зубної пасти. В складі зазвичай знаходяться у вигляді гідратованого діоксиду кремнію або карбонату кальцію. Крейда (карбонат кальцію) сьогодні використовується рідко, тому що цей абразив погано поєднується з лікувальними добавками і має великий стираючий ефект. Сучасні зубні пасти містять високоякісні крейди із низьким вмістом окислів алюмінію та заліза. Діоксид кремнію забезпечує оптимальний рН-7, за рахунок якого пасти на його основі нормалізують кислотно-лужний баланс. Сучасною натуральною альтернативою крейди та кремнію є бентонітові глини ֪– природний комплексний мінерал, здатний набухати в водному середовищі та адсорбувати деякі речовини, виділяючи обмінні катіони – кальцій, магній, натрій, калій, марганець. Бікарбонат натрію – м'який абразив і віддушка, що нейтралізує кислотну активність бактерій.
Ще один важливий інгредієнт – антимікробний агент триклозан, який є в складі зубних паст, мила та дезодоранту. Варто запам’ятати, що триклозан має не тільки антибактеріальні властивості, але й протигрибкові. Ефективний засіб при грибковому стоматиті! Але постійне використання зубної пасти з цією складовою може призвести до стійкості мікробів до триклозану.
Використовуйте розумно. Незважаючи на те, що рекламні ролики з зубною пастою часто показують, як актори вичавлюють з тюбика величезну кількість зубної пасти на щітку, експерти підкреслюють, що для виконання цієї процедури вам потрібна зубна паста не більше, ніж розмір горошини, а дітям – і того менше .